Zondagvoormiddag trokken de U13 naar Excelsior Essen voor een tornooi. Met wedstrijden om half 10, 10 uur en 11 uur waren we de ergste hitte voor. Toch was de inzet van de spelers zeer groot. Omdat het voor velen de eerste keer was met het ‘nieuwe’ systeem en de spelers ook nog niet heel veel samen speelden, was het afwachten wat het zou geven.
De eerste wedstrijd was tegen Wildert. Ondanks stevig verweer bleek deze tegenstander een maatje te sterk. Er werd met 3-0 verloren. Wildert werd later groepswinnaar en eindwinnaar van het tornooi. Proficiat!
De volgende wedstrijd was tegen een ploeg uit Nederland, waarvan elke speler zowat een halve kop groter was dan de onze. We lieten ons niet uit het lood slaan en begonnen prima aan de partij. Het waren de noorderburen die echter vlak voor rust op voorsprong kwamen. Met vernieuwde moed vatten we de tweede helft aan, en dit werd beloond met doelpunten van Rémy en Giovanni die goed volgde op een bal die de keeper loste. Vlak voor affluiten volgde echter de gelijkmaker, waardoor de eindstand 2-2 werd.
De derde partij die we speelden was dus voor de derde en vierde plaats tegen Schoten. De tegenstander scoorde de eerste helft met een kogel vanop afstand. Met de allerlaatste krachten werd alsnog de gelijkmaker afgedwongen. Jef (Meyvis) zette zich prima door en verdiende de penalty. Stef (Hessels) klaarde het kunstje zodat er een strafschoppenreeks volgde. Hierin was Schoten te sterk en zo eindigden wij op de vierde plaats. Er zijn nog heel wat zaken waarbij we kunnen verbeteren, maar de prestatie van vandaag was knap!